TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+4
Frozen
Das_UberSoldat
Bebelusha
TAXIMAN
8 participan?i

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de TAXIMAN Mier Ian 23, 2008 5:19 pm

    Incepand cu data de 01 .02 .2008 regulamentul TaxiMu se va schimba complet iar pedepsele vor fi cu mult mai mari fata de ce este acum.
    Santem o comunitate destul de mare zic eu iar daca nu ne vom respecta intre noi vom ajunge sa ne uram reciproc ceea ce eu nu imi doresc.
    In noul regulament nu va mai fi voie KS in arena iar pedepsele vor fi diferite fata de ce a fost pana acum.
    Cei care cred ca pot respecta acest regulament atunci sant acceptati sa joace pe serverul TaxiMu iar cei care nu vor respecta regulamentul vor suporta consecintele intocmai cum sant trecute in regulament.
    Pentru a citi noul regulament intrati pe pagina principala a serverului si apasati pe rules sau puteti da click Aici
    Nu accept comentarii de genul ca pedepsele sant prea mari sau mai stiu eu ce.
    Acesta este regulamentul impus de mine si daca vreti il veti respecta daca nu este treaba voastra.
    Cum v-am spus va intra in vigoare la data de 01.02 2008 deci aveti timp sa-l invatati.
    De asemenea va mai rog sa le mai spuneti si la alti playeri despre faptul ca se va schimba regulamentul si ca trebuie sa-l citeasca!

    P.S: Rog pe cineva care are timp sa ma ajute sa traduca tot regulamentul in engleza pentru ca sincer stau foarte prost cu timpul. As vrea daca se poate sa-l traduceti tot exact asa cum este el in romana.
    Multumesc si va doresc o zi buna!
    Bebelusha
    Bebelusha
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    feminin
    Numarul mesajelor : 440
    Varsta : 34
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! 7510
    Data de inscriere : 10/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Bebelusha Mier Ian 23, 2008 9:17 pm

    Taxi deci faza cu no Ks in arena ete super bn gandita pt ca mai sunt unu care se chinui pe un spot sa faca lvl si vin aia mai mari in rr si ii deranjeaza ToT respectul meu pt asta si pt mai multe reguil
    Das_UberSoldat
    Das_UberSoldat
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 761
    Localizare : Castelul Wolfenstein
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! 7510
    Data de inscriere : 12/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Das_UberSoldat Mier Ian 23, 2008 9:55 pm

    sunt foarte de acord... dar printurile (la faza cu ks) cum ar trebui sa fie ??? punem 3 printuri cu cineva care da pe spotul unde eu am fost primul ??? sau ceva de genul asta?
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Ian 23, 2008 10:04 pm

    Tot din data de 01.02.2008 va intra in viguare si acest regulament:

    Acest regulament se adreseaza in mod direct cit si indirect tutuor categoriilor de admini care apartzin serverului TaxiMu.



    1) Un admin nu are dreptul de a bana un player daca nu posteaza inainte dovada(printul) pt care playerul respectiv a primit ban.
    2) Un admin nu are dreptul de a bana sau de a folosi un limbaj inadegvat fata de alt admin.Este recomandat respectul reciproc intre admini.
    3) Pe main se vor discuta numai probleme legate de srv , eventuri sau lamuriri de playeri, pt altceva se va folosi /post sau PM.
    4) Un admin nu are dreptul de a muta un player in locuri inaccesibile sau in alte harti care cer limita de lvl.
    5) Un admin nu are dreptul de a favoriza playerii cu itemuri sau party.
    6) Un admin nu are dreptul de a da disconnect unui player , party care attaca pe un spot.
    7) Orice alt caracter al unui admin va fi tratat ca un player obijnuit, si nu va avea dreptu de a pretinde ca este GM.
    Cool Un admin nu are dreptul de a cere itemuri sau de a vinde itemuri playerilor.
    9) Un admin care nu este in guildu "Admin" sau care iese nu va mai avea dreptu de GM, adica va deveni un player obijnuit.
    10) Un admin nu are dreptul de a face pk pe playeri , exceptii facind eventurile sau situatziile extreme.
    11) Un admin nu are dreptul de a muta un player la gm`shop sub nici o forma, in nici o situatie, totodata nu va avea voie sa faca screenshot-uri shopului.
    12) Un admin nu are dreptul de a favoriza preluarea ilegala a unui spot (Take), sau de a tzine partea unui party anume in cazul de take, este recomandat de a ramine indiferent(neutru) in aceste situatii.




    Acest regulament a fost acceptat de administratorii TaxiMu, pt nerespectarea sau ignorarea regulamentului de catre admini se va primi o pedeapsa intre 20 si 60 de zile.

    Adminii care vor avea dreptu de a trage la raspundere Game Masterii care nu respecta acest regulament sunt:

    TAXIMAN, Diabolik , BerlAdeN .


    Va rugam insistent sa va uitati peste acest regulament cit de des se poate pt a nu aparea probleme in cazul unor modificari sau reaudaugiri.
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Ian 23, 2008 10:08 pm

    Das_UberSoldat a scris:sunt foarte de acord... dar printurile (la faza cu ks) cum ar trebui sa fie ??? punem 3 printuri cu cineva care da pe spotul unde eu am fost primul ??? sau ceva de genul asta?


    Trebuie un print cind playerul a aparut pe spotul tau, este recomandat daca se poate sa se vada in print k vine catre tine, in al 2-lea print sa apara ca ii spui no ks , iar ar 3-lea print trb facut dupa 2 minute de ks.
    Frozen
    Frozen
    Junior
    Junior


    Numarul mesajelor : 20
    Data de inscriere : 20/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Frozen Joi Ian 24, 2008 2:15 pm

    uber .. admini.....
    Faza cu KS .. dup cum am vazut pe alte servere cunoscute la ks arena se face :
    1 print cand esti singur pe acel spot si sa nu fie nimeni care sa apara pe spot ;
    1 print cand un alt player face ks pe spotul tau ;
    1 print dupa 2 minute cu acel player in care sa apara pe screen spus de dmv : " player no ks "

    cand esti in party cu 2-3-4 jucatori
    1 print cu membrii in party pe acel spot;
    1 print cand un alt jucator vine si face ks pe acel spot;
    1 print cand creatorul party-ului spune " player no ks ";(desigur dupa 2-3 minute)
    PS: toate printurile trebuie sa fie facute de creatorul party-ului ... sper ca aceste reguli sa fie acceptate sau modificate de moderatorii (adminii) forumului si a serverului ;

    # PS # : taxi daca nu ai gasit pe cineva care sa traduca regulamentul din engleza in romana te ajut eu cu cea mai mare placere ;
    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de TAXIMAN Joi Ian 24, 2008 3:34 pm

    Gata cu traducerea ms .A fost facuta de Sharck!
    grimmer
    grimmer
    Player TaxiMu
    Player TaxiMu


    Numarul mesajelor : 35
    Data de inscriere : 10/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de grimmer Sam Ian 26, 2008 5:20 am

    uite o fraza fara sens "this regulation become effective opening with falled across 01. 02. 2008" in traducere ar fi asha regulatia lui devine efectiva la inceperea cazutului din 01.02.2008 (asta dak se poate traduce asha cv)

    incearca asta:
    starting with 01.02.2008 TaxiMu Rulles will change, the punishments will become much harsher. Everyone who playes on this server should read and respect them, and if you consider that you can not respect the rulles, PLEASE DO NOT PLAY ON THIS SERVER! We are not here to insult or threaten you, we're all here just to have fun! The Rulles have 4 pages so please be patient and read them.

    asta k sa avem shi putzina gramatica in noi... (scris la mana By Geeo shi nu facut cu un program de translatzie Wink) )
    HellGuard
    HellGuard
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 299
    Varsta : 33
    Localizare : Undeva in balcani
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Banat10
    Data de inscriere : 10/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de HellGuard Sam Ian 26, 2008 8:41 am

    lol shark a tradus motamo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing daca intra unu pe forum drq intelege ce e scris in engleza dhoamne
    Sharck
    Sharck
    The Water Legend
    The Water Legend


    masculin
    Numarul mesajelor : 1967
    Varsta : 37
    Localizare : Lipova - Jud. Arad
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Sharck Sam Ian 26, 2008 10:08 am

    da geoo dar pe langa gramatica ar trebuii sa si scrii corect "harder" si nu am tradus motamo, am folosit un program de traducere iar acel program traducer tot gramatical si nu aseza in ordine, eu trabuia sa pun in ordine subiect+predicat+substantiv+adjectiv, dak mai stiti ce-s alea Very Happy. era pe la 3 noaptea cand am terminat de tradus tot si in ziua respectiva am avut si un examen, iar dimineatza nu m-am mai uitat peste traducere si i-am dat-o la taxi :roll:
    grimmer
    grimmer
    Player TaxiMu
    Player TaxiMu


    Numarul mesajelor : 35
    Data de inscriere : 10/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de grimmer Dum Ian 27, 2008 2:09 am

    harsher -> tr. rom. "mai aspre", harsh (aspru/a) + er (mai) nu ai sa gaseshti in nici un dictzionar asha ceva deci LECTZII DE LIMBA ENGLEZA PE PM!

    Wink am 10 ani de experientza in limba engleza Wink!! shi sa te invatz ceva =)))))) subiectul shi predicatul sunt partzi de propozitzie iar substantivele, verbele, pronumele etc. sunt partzi de vorbire tataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Smile))))) nu prea ai cum sa le legi cu "+" (lectzii de limba romana pe PM) Smile)))

    mot a mot -> tr. rom "cuvant cu cuvant" mot (cuvant) + a (cu) + mot (cuvant) Smile) asta a fost o traducere mot a mot

    scuze dar nu am putut sa ma abtzin, chiar imi cer scuze Smile)
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Vizitato Dum Ian 27, 2008 12:51 pm

    wtf?.. lol , nu suntem la ora de engleza aici.. gata calmatziva cu corectarile.., se mai intimpla sa mai greseasca omu.

    o sa ne asiguram k modificam trb aia.
    inuyasha
    inuyasha
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 34
    Localizare : Demon World
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de inuyasha Dum Ian 27, 2008 4:52 pm

    deacord eu nu am prea mai aparut ca am avut treaba da shark sincer ati da lecti geeo adevaru e ca suntem putini care stim sa vorbim perfect engleza pe servar daca vedeam eu cererea traduceam eu manual Razz
    Sharck
    Sharck
    The Water Legend
    The Water Legend


    masculin
    Numarul mesajelor : 1967
    Varsta : 37
    Localizare : Lipova - Jud. Arad
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Sharck Dum Ian 27, 2008 5:13 pm

    adevarul e inuyasha ca stiu si eu sa vb engleza la perfectie cum zici tu, si in plus mai ai pana ce ajungi la faculta si apoi sa vb de timp, de bine de rau cu tot cu laboratoarele pe care le am si cursuri am fost pe serv si am mai si votat cand imi dadeau astia de la faculta, pana atunci silent
    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de TAXIMAN Dum Ian 27, 2008 5:39 pm

    Gata cu aiureala asta.El a fost singurul dintre toti care s-a oferit sa traduca.Acuma dupa ce a fost tradus gata toti va dati mari stiutori de engleza? De ce nu v-ati oferit voi toti astia stiutori de engleza sa traduceti?
    Dupa razboi sant foarte multi viteji dupa cum vad eu.
    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Closeia9
    By TAXIMAN

    Continut sponsorizat


    Noul Regulament si pedepsele TaxiMu ! Empty Re: Noul Regulament si pedepsele TaxiMu !

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 7:01 pm