TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


4 participan?i

    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] Empty [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Sam Oct 25, 2008 9:23 am

    Cred ca mai am si eu dreptul la replica...

    Scuzati-ma, am uitat ca voi nu stiti japoneza, dar daca il intrebati pe Inuyasha va spune si el ca intr-adevar Inu in japoneza inseamna caine, si daca tot nu credeti:

    http://www.freedict.com/onldict/jap.html

    Acolo unde scrie " English to Japanese " introduceti cuvantul Dog si traducerea va fi Inu.
    Sau unde scrie " Japanese to English " introduceti cuvantul Inu si va va rezulta Dog.

    Asa ca... nu vad unde am gresit scriind o simpla traducere romano-japoneza blink blink
    StrongBK
    StrongBK
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 2630
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara ™
    Data de inscriere : 13/01/2008

    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] Empty Re: [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Mesaj Scris de StrongBK Sam Oct 25, 2008 11:59 am

    Sasori imi pare Rau!!, dar Inuyasha este un Personaj de Desene animate...nu un caine asa caai jicnit un membru al stafului TaxiMu!! acum suporti consecintele si numai deschide alt topic cu acelasi subiect.!! closed
    Sgc
    Sgc
    Administrator
    Administrator


    masculin
    Numarul mesajelor : 1064
    Varsta : 42
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] 10010
    Data de inscriere : 13/06/2008

    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] Empty Re: [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Mesaj Scris de Sgc Sam Oct 25, 2008 12:22 pm

    Nu ne mai lua peste picior " am uitat ca voi nu stiti japoneza " si nu ma intereseseaza cate limbi stii tu jignirea e jignire indiferent in ce limba ne-o spui.
    closed ThreadClosed
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] Empty Re: [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Mesaj Scris de Aspirit Sam Oct 25, 2008 3:38 pm

    Nu a procedat corect, da, dar .. Inu chiar inseamna "caine" in japoneza ..

    Continut sponsorizat


    [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a] Empty Re: [Sgc][Ban pe degeaba pe Chatbox][Partea a 2-a]

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 9:28 am