TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+8
totti
Godfather
counterbossBK
WolF
Demon97
Goru
Dopu
Akasuna no Sasori
12 participan?i

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Vin Oct 24, 2008 10:27 am

    -- Vreau sa incep prin a spune ca eu chiar cred ca aceste propuneri pot schimba server-ul in bine, si as dori, daca nu va suparati, sa nu dati doar un "pro" sau "contra", ci sa comentati FIECARE sugestie in parte.
    Multumesc.

    1. Sesiune Noua

    Ei bine, stiu ca Sesiunea 3 si mai mult ca sigur si 4 au bug-uri, dar unii dintre noi vor schimbari. Desi sunt si oameni care nu vor decat sesiunea 2 pe TaxiMU, eu fac parte din tabara care cere ceva mai nou si mai bun.
    Nu ma intelegeti gresit, ati facut o treaba extraordinara cu sesiunea 2, dar simt nevoia unui summoner, unor aripi lvl 3, unor harti noi, etc.
    Acum, daca unii dintre voi chiar nu se indupleca, probabil ca am reusi candva sa avem un server de sesiunea 2 si unul de 3 episodul 2. Desi... nu cred.
    Sper ca aceasta schimbare sa fie facut cat mai repede, pentru ca m-ar durea inima ca acest server frumos sa piarda jucatori din cauza ca "Stiti, imi place, dar sesiunea e veche, eu am chef de Jen sau chiar de Summoner."
    Asa ca va rog, inainte de a spune un ferm "NU", ganditi-va putin la ceea ce am sugerat aici.


    2. Reclama si campanie de promovare

    Cred ca nu ar strica deloc sa avem un site/blog/o pagina de myspace/site piczo/etc. in care sa promovam atat server-ul TaxiMu cat si server-ul TaxiMuCs.
    M-as putea ocupa si eu de continutul unui asemenea site, daca sunteti de acord. Doar ca as vrea sa stabilim pe ce host sa il facem si ce anume sa scriem. (am idei, dar poate nu va convin)
    Deasemenea as propune sa ne adunam un numar de oameni si sa facem mai multe filme cu TaxiMu in care sa aratam cat de frumos este server-ul.


    3. Idei pentru server

    A. Nu sunt sigur daca in toate hartile din acest gen, dar am vazut ca in Kalima 7 nu exista absolut nimic. Eu propun ca Sign of Kundun sa pice mult mai greu (poate doar in zone ascunse si speciale), dar in schimb, in Kalima sa fie niste spoturi decente, iar in Kalima 7 (cea in care ajungi cel mai greu) sa se gaseasca un magazin cu jewel (fiecare jewel = 500 Milioane de Zen)si un loc unde sunt monstrii gen Kundun, greu de invins chiar daca esti full stats (nu stiu ceea ce se poate face cu programul care editeaza server-ul, dar cred ca e posibil sa maresti viata, atacul si apararea unui monstru), din care sa pice iteme exe + cu optiuni bune.

    B. La fiecare RR DB sau schimbare de sesiune, toate caracterele facute in prima saptamana sa primeasca 500 de puncte gratis. Cred ca asta ar ajuta pe toata lumea si nu ar fi exagerat deloc.

    C. Sa fie niste skin-uri diferite, pe care le voi numi Default Skins (adica sa vina odata cu clientul, cu alte cuvinte daca joci fara sa ai instalat un skin, asa vei vedea), care eu cred ca ar arata mai frumos:
    - De exemplu, in arena sa fie zapada peste tot; serios, iarba aia uscata e deprimanta Neutral
    ... Totusi pentru treaba asta cu skin-urile ar trebui sa facem niste sondaje pentru a vedea care sunt mai frumoase inainte de a instala aceste skin-uri in noul client.

    D. Cred ca ar fi mult mai bine sa facem seturile Ancient mai puternice, si totodata mai greu de gasit. Adica, se presupune ca sunt itemele care pica cel mai rar, dar de ce foarte putini le poarta? Ei bine, pentru ca efectiv nu au sanse sa bata pe cineva cu set full. Asa si? Pai eu cred ca jocul ar fi mai frumos daca itemele ancient ar avea optiuni fie mai multe, fie mai bune. (Dupa cum am precizat si mai sus, nu stiu ceea ce editorul poate face, dar asta mi se pare ceva plauzibil)
    - Ca o anexa la aceasta propunere, as vrea sa va rog sa schimbati numele itemelor ancient pentru ca in loc de "Garuda" sau "Odin" sau ce nume mai sunt, apar niste caractere din alte limbi, diacritice si tot felul de litere ciudate.



    --- Voi reveni cu sugestii mai tarziu! Abia astept sa aud parerea voastra!
    Dopu
    Dopu
    Admin Counter Strike
    Admin Counter Strike


    masculin
    Numarul mesajelor : 721
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 10010
    Data de inscriere : 15/09/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Dopu Vin Oct 24, 2008 10:54 am

    lol ma pro...dar nu cred ca se va face asa ceva...in fine mie tot asa imi place cum este acuma svr si la ora actuala....io no coment...Asteptam si parerea celor din Comunitatea TaxiMu... lol! Contra
    Goru
    Goru
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3727
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 10010
    Data de inscriere : 01/05/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Goru Vin Oct 24, 2008 11:07 am

    Season 3 Episode 1 la 30 = Lag.
    Season 3 Episode 2 la 15 = Lag.

    Contra la ideea 1.
    Ideea 2 cu Piczo , cine crezi ca se mai uita pe acolo. Ideea 3 imi place. La chestia cu Itemele Ancient no comment , este buna , sunt Pro.
    Demon97
    Demon97
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 304
    Varsta : 28
    Localizare : Craiova
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 2510
    Data de inscriere : 10/07/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Demon97 Vin Oct 24, 2008 4:09 pm

    CONTRA!!! ... mie imi place sv asa cum este
    avatar
    WolF
    Asistent MU
    Asistent MU


    masculin
    Numarul mesajelor : 547
    Varsta : 33
    Localizare : Secret !
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 10010
    Data de inscriere : 07/09/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de WolF Vin Oct 24, 2008 4:14 pm

    Contra .... a mai fost Ses 3 si are numai Buguri si lag !!
    Taxi nu poate sa rezolve Bugu si Lagu !!
    counterbossBK
    counterbossBK
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 366
    Varsta : 26
    Localizare : constanta jud constanta
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 5010
    Data de inscriere : 05/12/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de counterbossBK Vin Dec 12, 2008 5:21 pm

    merita niste schimbari dar doar sa adauge plansi noi in restu sunt contra
    Godfather
    Godfather
    The Godfather
    The Godfather


    masculin
    Numarul mesajelor : 67
    Varsta : 34
    Localizare : StarMedia
    Data de inscriere : 04/12/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Godfather Vin Dec 12, 2008 5:26 pm

    Hmmm unele cum a zis Goru sunt bune...dar unele numi plac de loc....Season 3 am eu 100% No Bug.

    Mai bine face Season 2 asta mai frumos.
    totti
    totti
    Membru TaxiMu
    Membru TaxiMu


    Numarul mesajelor : 84
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 2510
    Data de inscriere : 27/10/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de totti Vin Dec 12, 2008 6:33 pm

    e fain dar siteul parerea mea e super ok nai de ce sal schimbi ... PRO
    counterbossBK
    counterbossBK
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 366
    Varsta : 26
    Localizare : constanta jud constanta
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 5010
    Data de inscriere : 05/12/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de counterbossBK Sam Dec 13, 2008 4:06 pm

    acu am citit mai bn dar tot nu vreau sa se ajunga la ceea ce a zis sasori fiindca
    Season 3 Episode 1 la 30 = Lag.
    Season 3 Episode 2 la 15 = Lag
    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Sam Dec 13, 2008 11:06 pm

    acu am citit mai bn dar tot nu vreau sa se ajunga la ceea ce a zis sasori fiindca
    Season 3 Episode 1 la 30 = Lag.
    Season 3 Episode 2 la 15 = Lag

    Dar tot nu ai citit bine:

    Season 3 am eu 100% No Bug.

    Plus ca exista si servere care au cate 6 sub-servere dintre care unul sau doua sunt pline tot timpul, SI NU E LAG DELOC, credeti-ma am incercat personal, jucand cateva saptamani.
    cubix
    cubix
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    Numarul mesajelor : 1238
    Localizare : Moldova Noua
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 10010
    Data de inscriere : 27/05/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de cubix Sam Dec 13, 2008 11:59 pm

    mie unu imi place pro Neutral
    Monster
    Monster
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1041
    Varsta : 34
    Localizare : wherever in afterworld
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 7510
    Data de inscriere : 06/06/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Monster Dum Dec 14, 2008 12:48 am

    deci astai care ati dat contr ala toate, incercati va rog sa cititi si continutul porpunerilor, nu doar titlul o.O
    ideile tale sunt extraordinar de frumoase, mi-ar palcea s3, dar cu atat mai mult s4.. nu ma apuc sa joc pe alte server s4 cu toate ca as vrea sa incerc, eu astept si iar astept, sa apara pe taximu pt ca sunt fidel si asa voi ramane
    (nu luati asta ca pe un dependent, dar daca ma apuc de un alt mu, paote ajung sa nu mai intru pe taxi)
    iar in legatura cu itemel ancient sa sti ca mie imi convine ff mult numai ca este o chestie cam urata si pe multi admini i-ar supara... as vrea sa nu se poata da la nici un admin acest fel de set.. cine are rabdare si nervi sa incerce sa-si gaseasca, sal faca +13 (vai...) si toate astea, acel om il va avea

    PS: admini, sa nu credeti ca am ceva cu voi, dar aveit acces la ban/move/kick si ce mai e pe acolo.. macar cativa dintre playeri de pe server sa fie putin cate putin, unici printr-un set sau alte lucruri
    inuyasha
    inuyasha
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 34
    Localizare : Demon World
    Data de inscriere : 09/01/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de inuyasha Dum Dec 14, 2008 4:00 pm

    3 pro,la faza cu ancient eu sunt pro..si teoretic ancient ar trebui sa cada doar in land of trail (harta unde doar castigatori castel saige pot intra)
    @ndreyy
    @ndreyy
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 241
    Varsta : 30
    Respectarea regulilor : [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] 7510
    Data de inscriere : 15/11/2008

    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de @ndreyy Mier Dec 31, 2008 8:11 pm

    contra

    Continut sponsorizat


    [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului] Empty Re: [Ideile mele][...pentru imbunatatirea server-ului]

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 12:24 pm