TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


5 participan?i

    Voturile pentru server....

    Das_UberSoldat
    Das_UberSoldat
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 761
    Localizare : Castelul Wolfenstein
    Respectarea regulilor : Voturile pentru server.... 7510
    Data de inscriere : 12/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Das_UberSoldat Sam Ian 26, 2008 9:29 pm

    Propun o metoda, o regula, ceva anume, care sa ii motiveze pe jucatori sa voteze serverul... putini sunt cei care o fac de buna voie.... dar cand a intrat Diabolik si a zis ca daca in 5 minute se strang X voturi, vor avea 2 eventuri... atunci toata lumea sa napustit sa voteze, doar pentru premiu...
    Beleaua
    Beleaua
    Membru de top
    Membru de top


    masculin
    Numarul mesajelor : 525
    Varsta : 35
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Beleaua Sam Ian 26, 2008 9:50 pm

    NU AI CE SA FACI sa convingi lumea sa voteze............decat daca se supara taxi si scoate creditele de pe hub Smile)o sa vezi in 2-3zile ajungem pe primu loc.........daca nu mai fac adminii eventuri iar o sa fie nasol pentru ca multi o sa ajunga sa se plictiseasca intrun hal incat o sa se lase --- deci serverul are de pierdut.pana la urma ramane alegerea fiecaruia de a vota.
    Sharck
    Sharck
    The Water Legend
    The Water Legend


    masculin
    Numarul mesajelor : 1967
    Varsta : 38
    Localizare : Lipova - Jud. Arad
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Sharck Sam Ian 26, 2008 11:56 pm

    intr-un fel ai dreptate beleaua, dar nici nu poti sa lasi serv asa cum este, inainte pe de a a fii season 3 tin minte ca se faceau vot eventuri, playerii aveau la dispozitie 5 min sa voteze, dupa care respectivul admin verifica cate voturi s-au dat si cati player-i au fost on, iar apoi se facea un mic drop, acuma........... :roll:
    Beleaua
    Beleaua
    Membru de top
    Membru de top


    masculin
    Numarul mesajelor : 525
    Varsta : 35
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Beleaua Dum Ian 27, 2008 12:07 am

    stiu sharck dar uite mai e o chestie ------ voturile o sa aduca si straini pe server . Dupa tine cati admini stiu engleza sau de obicei vorbesc in engleza???mai avem mult pana cand o sa ajunga serverul mare...asta atunci cand adminii vor vorbi pe intelesul tuturor(engleza).
    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Voturile pentru server.... 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de TAXIMAN Dum Ian 27, 2008 12:16 am

    Beleaua a scris:stiu sharck dar uite mai e o chestie ------ voturile o sa aduca si straini pe server . Dupa tine cati admini stiu engleza sau de obicei vorbesc in engleza???mai avem mult pana cand o sa ajunga serverul mare...asta atunci cand adminii vor vorbi pe intelesul tuturor(engleza).
    Beleaua sant destui care vb engleza .Nu va preocupati voi de faptul ca nu se va intelege lumea pe server.Votati voi acolo sa vad ca vine lumea si atunci stai linistit ca fac eu cumva sa se poata intelege strainii cu adminii:))
    Sharck
    Sharck
    The Water Legend
    The Water Legend


    masculin
    Numarul mesajelor : 1967
    Varsta : 38
    Localizare : Lipova - Jud. Arad
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Sharck Dum Ian 27, 2008 12:34 am

    taxi are dreptate, am intalnit pe serv si polonezi, spanioli, francezi si rushi. toti stiau putina engleza, atat cat sa zici "follow me" sau "stay here"; iar un admin trebe sa stie minimul de engleza de inceput, cum ar fii "event by ..." sau "event over" sau alte chestii care ar trebuii sa le stiie. si am mai observat ceva: unii admini, nu vreau sa dau nume, cand fac event zic "un event by x" si unii player-i care nu inteleg ramana zic pe /post "english plz admin", dar adminul isi vede in continuare de event fara sa zica un cuvant in engleza. propun ca de acuma inainte eventul sa fie si in romana si in engleza, ce zicetzi? Very Happy
    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Voturile pentru server.... 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de TAXIMAN Dum Ian 27, 2008 12:59 am

    Shark este destul de greu de facut asta .Adica nu poti obliga pe nimeni dar cei care vor si mai ales stiu engleza nu cred ca le cade ceva daca vb si engleza la un event.Sau puteti face eventuri doar pt straini(adica numai in engleza si bineinteles pot participa si romanii dar sa se vb doar engleza)Exista sute de moduri insa trebuie sa existe si vointa.
    Vedeti ca am crescut bine de tot in extreme dar daca nu vom vota zilnic degeaba .Cu o floare nu faci primavara.
    inuyasha
    inuyasha
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 34
    Localizare : Demon World
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de inuyasha Dum Ian 27, 2008 5:00 pm

    eu unu in majoritatea eventurilor care le fac scriu in engleza mai ales ca fac event noaptea cand sunt online spaniloi fara nr...mai fac si dimineata din cand in cand da eu sugerez sa se faca mai putine eventuri cunosc servere cu peste 8000 de playeri si daca se face 1 event zilnic e bine

    Continut sponsorizat


    Voturile pentru server.... Empty Re: Voturile pentru server....

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 12:30 pm