TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+8
T 3 R M | N 4 7 0 R
LeGo
Tehnix
ReebocK
Dopu
Demon97
cupse
Akasuna no Sasori
12 participan?i

    [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Dum Oct 05, 2008 10:34 am

    --- Propuneri importante ce ar putea imbunatati Server-ul ---

    1. Din cand in cand, eu as zice cam o data la doua luni sau o luna jumate, sa intre unul sau mai multi admini si sa zica ceva de genul: "Daca in urmatoarea ora vom avea 100 de voturi, facem --- event."
    Asta se presupune ca ii va motiva pe jucatori, iar eventul respectiv sa fie putin mai amplu, cu un premiu mai mare de BOK-uri sau un numar modest de credite.
    - Ar merge si ca unele eventuri normale sa fie facute doar daca lumea voteaza cat mai repede. Intra adminul xxx si zice: "Vreti event?" .. majoritatea: "Daaaaaaa" .. "Va fac si Find si PK pe rase daca mergeti si votati serverul. Daca in 30 de minute nu avem 50 de voturi, nu mai fac nimic."

    2. Propun ca acest server sa fie mai "Noob-Friendly". De ce? Pai ce zice [un incepator] daca intra, ajunge cu greu la level 100 si cand cere party sau iteme cineva ii striga "Marj bha n00bule!" ... Am mai multe propuneri in legatura cu asta:
    a) Propun ca in urma terminarii cu succes a event-ului din Crywolf sa apara un spot mai micut. Acolo vor aparea cativa monstrii (intre 3 si 6) la fiecare 8 secunde. Nu mi se pare exagerat.
    b) Propun sanctionarea celor care fac PK exccesiv in afara Arenei, Icarus-ului sau Lorenciei pe spot. Eram ieri seara incercand sa imi cresc un caracter secundar prin Devias 3 cand apare un SM si ma omoara si pe mine si pe alti doi. Cand venim din nou, iar ne omoara. Intru cu BK-ul, iar ma omoara... Cer ca astfel de persoane sa fie banate daca exista mai mult de trei PK-uri facute. (si dovezi, bineinteles)
    c) Propun un tutorial pe forum "Cum sa jucati MU Online?" care, in principal, sa fie o combinatie intre unele tutoriale + informatiile cele mai de baza. Acolo sa fie explicat tot, party, trade, care iteme sunt mai bune, ce fac optiunile, unde este experienta mai mare, unde poti creste mai bine la un anumit nivel, cum sa faci anumite lucruri si la ce folosesc, cum sa realizezi combo, etc.
    d) Desi inteleg ca este la latitudinea fiecarui admin, as prefera sa nu se mai faca atata PK event, PK event toata ziua. Cineva cu doar cateva RR ce zice? "Ia uite ma, aici nu poti face nimic daca nu cresti... pfff, si e asa greu sa cresti."
    - Pai si solutia? Mai multe Trivia si Find, bineinteles. Smile

    3. Propun o gama mai larga de eventuri, nu doar Find, Trivia, Race si PK. Nu credeti ca ar fi buna o schimbare? O imbunatatire? Ceva nou? Poate chiar niste eventuri cu premii mai mari...
    Eu am avut un numar modest de propuneri, dar din cate vad nici una din ideile mele nu a fost folosita de nici un admin. Cum am spus si mai sus, inteleg ca ei fac ce vor, dar oare nu sunt si oameni ca mine care doresc o mica schimbare?

    4. Propun filme bine-realizate si bine-gandite cu scop de reclama, care sa fie facute si apoi postate pe Youtube, Trilulilu si unde se mai poate. Eu am avut trei idei, dar se pare ca nimeni nu a incercat sa realizeze filme dupa ele, sau macar le-a luat in considerare. (Ideea 1, Ideea 2, Ideea 3)


    ---

    As dori cate un Pro sau Contra pentru fiecare idee in parte, si un motiv, daca se poate. Multumesc! grin
    cupse
    cupse
    Membru Senior
    Membru Senior


    masculin
    Numarul mesajelor : 166
    Varsta : 31
    Localizare : Baia Mare
    Data de inscriere : 04/07/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de cupse Dum Oct 05, 2008 10:58 am

    Pro!E la minte copilului..
    Demon97
    Demon97
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 304
    Varsta : 28
    Localizare : Craiova
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 2510
    Data de inscriere : 10/07/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Demon97 Dum Oct 05, 2008 11:35 am

    chiar daca se intampla sa se faca toate astea cei din jok nu le vor respecta nicidecum mai gandestete si la alte chesti dots
    Dopu
    Dopu
    Admin Counter Strike
    Admin Counter Strike


    masculin
    Numarul mesajelor : 721
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 10010
    Data de inscriere : 15/09/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Dopu Dum Oct 05, 2008 12:29 pm

    ma dc nu e fain bine lucrat BFT ai un pro si de la mine baned Smile)))))))
    ReebocK
    ReebocK
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 712
    Varsta : 31
    Data de inscriere : 29/03/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de ReebocK Dum Oct 05, 2008 1:01 pm

    pro dar sa stii ca chestia aia cu eventu a mai fost de milioane de ori ca daca in urmatoarele 5 minute vad 15 voturi fac drop,find event etc...si nu sa dat decat maxim 10 voturi...deci idea asta pica...lumea din ziua de azi vor numai sa joace li se pare foarte greau sa dea 2-3 amaraturi de click-uri....si alea le dau cu scarba ... a fost si o chestie cu credite la aia se batea lumea ca orbii deci nu prea merita lumea asa event-uri cu full-uri sau cu 20-30 bok-uri...pentru ca asa toti vom fii nu neaparat full dar cu iteme cu optiuni bune si nu e bine ... care e scopul jocului atunci...? oricum ai PRO LA TOATE !!!
    Tehnix
    Tehnix
    GameMaster TaxiMu
    GameMaster TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 517
    Varsta : 30
    Localizare : Alexandria
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 7510
    Data de inscriere : 26/08/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Tehnix Dum Oct 05, 2008 1:21 pm

    Pro si de la Tehnix ! hooray
    Demon97
    Demon97
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 304
    Varsta : 28
    Localizare : Craiova
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 2510
    Data de inscriere : 10/07/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Demon97 Mier Oct 08, 2008 9:37 am

    pro!!
    si de la mine cineva sa jucat cu raspunsurile mele.
    am raspun cu chestia aia mai de sus la alt topic nu am mai putut da edit scz imi pare rau fara warn lvl dar numi mai apare edit
    LeGo
    LeGo
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 393
    Varsta : 31
    Localizare : Teleorman
    Data de inscriere : 25/09/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de LeGo Mier Oct 08, 2008 9:57 am

    pro box
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 31
    Localizare : Targu Mures/Dambu Pietros
    Data de inscriere : 02/06/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de T 3 R M | N 4 7 0 R Sam Noi 08, 2008 3:31 pm

    Pro clap
    AdyY
    AdyY
    GameMaster TaxiMu
    GameMaster TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 394
    Varsta : 29
    Localizare : Bacau
    Data de inscriere : 09/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de AdyY Sam Noi 08, 2008 3:44 pm

    ai pro si de la mine
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Aspirit Mier Noi 12, 2008 9:28 am

    Pro la toate.
    Si daca tot ai propus, nu crezi ca ai putea sa te apuci de acel tutorial ?
    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Mier Noi 12, 2008 10:15 am

    Ma apucasem la un moment dat, dar dragul de Diabolik a considerat ca locul tutorialului este la Cosul de Gunoi Neutral
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Aspirit Mier Noi 12, 2008 5:41 pm

    Te rog frumos sa il faci si sa imi dai un PM cu el. Il voi posta eu. Daca nu contine tot ce ai spus acolo, vei avea warn.
    Timpul nu este limitat, dar sa fie in limita bunului simt ..
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Noi 12, 2008 6:47 pm

    Asta Click
    Cu Astea de aici nu seamana ? De aceea tia mutat topicul la rb Smile
    Ðîåbºlîk
    Ðîåbºlîk
    Profesor TaxiMu
    Profesor TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1233
    Varsta : 31
    Localizare : Pitesti
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Ðîåbºlîk Mier Noi 12, 2008 6:54 pm

    1) Esti admin foloseste
    2) Pk pe spot este sanctionat

    Exista deja informati despre MuOnline

    Mult noroc cu filmele
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Aspirit Mier Noi 12, 2008 8:01 pm

    El se referea la informatii mai detaliate, Diabolik. Astea care sunt acum pe forum, sunt de baza.
    Ðîåbºlîk
    Ðîåbºlîk
    Profesor TaxiMu
    Profesor TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1233
    Varsta : 31
    Localizare : Pitesti
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Ðîåbºlîk Mier Noi 12, 2008 8:03 pm

    Daca sunt profesioniste nu am nimic impotriva dar fara gen "am o problema ce fac? ...... pls qqq"
    counterbossBK
    counterbossBK
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 366
    Varsta : 26
    Localizare : constanta jud constanta
    Respectarea regulilor : [Propuneri][Destul de importante zic eu] 5010
    Data de inscriere : 05/12/2008

    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de counterbossBK Mar Dec 16, 2008 2:38 pm

    pro cu ideea lu sasori

    Continut sponsorizat


    [Propuneri][Destul de importante zic eu] Empty Re: [Propuneri][Destul de importante zic eu]

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 8:38 am