TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+7
Ðîåbºlîk
Beleaua
inuyasha
anonim_xxl
KILLER_TEK
Windmaster
Aspirit
11 participan?i

    Cateva propuneri

    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Cateva propuneri Empty Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Aspirit Vin Feb 22, 2008 7:47 pm

    Salutare Tuturor. In timp ce veneam azi de la meditatii de matematica, imi venira niste idei. Asa ca uitati-le aci :
    1. Propun sa se faca un subserver. Astfel, pe TaxiMu va exista : TaxiMu PvP Server(Pentru cei care nu stiu, PvP inseamna Player vs. Player, adica ai voie Pk) si TaxiMu Non-PvP server(Adica fara Pk). Zic asta, deoarece foarte multi playeri nu sunt lasati sa faca level in Lorencia, cat sunt mici. Se trezeste unu smecher, care face pe al mai tare. Eu zic ca asa ar fi super tare. Cine vrea Pk, are TaxiMu PvP Server, iar cine vrea level are TaxiMu Non-PvP Server. Astfel, pe server-ul PvP se vor scoate monstrii, iar pe Non-PvP sa se puna niste monstrii putin mai tari in harti ca Aida si Kantru. Pentru ca oricum, cei care sunt acum sunt nitel slabi. Astfel, vor trebui poate niste reguli de AFK si Anti-KS putin mai bune.
    2. Propun sa se faca la forum, categoria Photoshop. Ma voi ocupa personal de ea, si propun sa imi aleg eu un staff, care consider eu ca merita. Staff-ul va primi moderator la sectiunea de Photoshop. Doar la acea sectiune insa.
    3. Propun sa se mai scada XP-ul. Multi nu stiu ce e aia MU. Asa, ma fac full in 2 saptamani usor. Propun sa se scada XP pana la 800-1000 XP. Poate chiar mai jos. Multi nu stiu cum e sa lupti pentru fiecare RR, pentru fiecare level. Si nu zic ca sunt eu full, si de aia fac asa, dar este dorit ca acest server sa fie cel mai bun, si cel mai frumos. Asta cred ca ar ajuta!
    4. Ultima, si cred cea mai revolutionara. Propun sa se scoata seturile Full. Da, asa cum ati citit, sa se scoata seturile full. Multi o sa ma credeti nebun. Dar, uite cum toti apar cu set full, si te omoara in prostie. In schimb, seturi full sa primeasca doar adminii. NU zic ca sunt eu admin si mama ce va fac, ca adminul e SM, iar eu cu char secundar sunt BK. In loc de seturi full, sa se dea seturi, +13, dar doar cu 5 optiuni maxim, la alegerea player-ului, care si le va lua din WebShop. De acolo isi va alege el ce doreste. La fel si cu armele, ring-urile, pendant, wings. Seturile full sa fie date la playeri, doar in event-uri FOARTE mari, foarte grele, care pun la teste toate abilitatile de player de Mu bun. Cred ca doar aceia merita un set full.
    Eu cam atat am avut de spus. Ascult pareri. Stiu ca ma veti face in toate felurile, asa ca va ascult. Si parerea ta TAXI.
    Windmaster
    Windmaster
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1029
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 15/02/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Windmaster Vin Feb 22, 2008 7:54 pm

    Sunt de acord sa se scada xp ! lol!
    KILLER_TEK
    KILLER_TEK
    Gold Member TaxiMu
    Gold Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 353
    Varsta : 34
    Localizare : HeLL
    Data de inscriere : 15/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de KILLER_TEK Vin Feb 22, 2008 7:56 pm

    AspiriT a scris:Salutare Tuturor. In timp ce veneam azi de la meditatii de matematica, imi venira niste idei. Asa ca uitati-le aci :
    1. Propun sa se faca un subserver. Astfel, pe TaxiMu va exista : TaxiMu PvP Server(Pentru cei care nu stiu, PvP inseamna Player vs. Player, adica ai voie Pk) si TaxiMu Non-PvP server(Adica fara Pk). Zic asta, deoarece foarte multi playeri nu sunt lasati sa faca level in Lorencia, cat sunt mici. Se trezeste unu smecher, care face pe al mai tare. Eu zic ca asa ar fi super tare. Cine vrea Pk, are TaxiMu PvP Server, iar cine vrea level are TaxiMu Non-PvP Server. Astfel, pe server-ul PvP se vor scoate monstrii, iar pe Non-PvP sa se puna niste monstrii putin mai tari in harti ca Aida si Kantru. Pentru ca oricum, cei care sunt acum sunt nitel slabi. Astfel, vor trebui poate niste reguli de AFK si Anti-KS putin mai bune.
    2. Propun sa se faca la forum, categoria Photoshop. Ma voi ocupa personal de ea, si propun sa imi aleg eu un staff, care consider eu ca merita. Staff-ul va primi moderator la sectiunea de Photoshop. Doar la acea sectiune insa.
    3. Propun sa se mai scada XP-ul. Multi nu stiu ce e aia MU. Asa, ma fac full in 2 saptamani usor. Propun sa se scada XP pana la 800-1000 XP. Poate chiar mai jos. Multi nu stiu cum e sa lupti pentru fiecare RR, pentru fiecare level. Si nu zic ca sunt eu full, si de aia fac asa, dar este dorit ca acest server sa fie cel mai bun, si cel mai frumos. Asta cred ca ar ajuta!
    4. Ultima, si cred cea mai revolutionara. Propun sa se scoata seturile Full. Da, asa cum ati citit, sa se scoata seturile full. Multi o sa ma credeti nebun. Dar, uite cum toti apar cu set full, si te omoara in prostie. In schimb, seturi full sa primeasca doar adminii. NU zic ca sunt eu admin si mama ce va fac, ca adminul e SM, iar eu cu char secundar sunt BK. In loc de seturi full, sa se dea seturi, +13, dar doar cu 5 optiuni maxim, la alegerea player-ului, care si le va lua din WebShop. De acolo isi va alege el ce doreste. La fel si cu armele, ring-urile, pendant, wings. Seturile full sa fie date la playeri, doar in event-uri FOARTE mari, foarte grele, care pun la teste toate abilitatile de player de Mu bun. Cred ca doar aceia merita un set full.
    Eu cam atat am avut de spus. Ascult pareri. Stiu ca ma veti face in toate felurile, asa ca va ascult. Si parerea ta TAXI.



    Nr 4 e faina dar as adauga ceva ca sa se faca update de pe non pvp pe PVP server:D:D ar fi calumea iar cel care ofenseaza PK pe non pvp sa primeasca cel putin 10 zile bounce bounce
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Aspirit Vin Feb 22, 2008 8:09 pm

    Prea multa munca in plus. Sa se dea pur si simplu Disable Pk.
    anonim_xxl
    anonim_xxl
    Membru de top
    Membru de top


    Numarul mesajelor : 599
    Varsta : 36
    Localizare : anonim
    Respectarea regulilor : Cateva propuneri 10010
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de anonim_xxl Vin Feb 22, 2008 8:58 pm

    si eu Votez pentru scaderea exp ului dar dupa rr db .


    Deoarece acum au multi full stats ! Votez pentru scaderea exp ului la 300xp
    Windmaster
    Windmaster
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1029
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 15/02/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Windmaster Vin Feb 22, 2008 9:06 pm

    Aolo nu chair 300 dar un 800 or fi ok cheers
    inuyasha
    inuyasha
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 34
    Localizare : Demon World
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de inuyasha Vin Feb 22, 2008 9:32 pm

    porpunerea nr 1 = nu se prea poate servaru are deja destule probleme cu un singur servar fara sub servar deci cerere...neacordata

    propunerea 2 = vorbeste cu diablo am mai avut categoria asta pe forumu trecut nu vad dc nu ar faceo iar

    propunerea 3 = scaderea exp va fi loata in consideratie dupa rrdb care sar putea face pe la sfarsitu anului

    propunerea 4 = nu se va loa nici o masura pana la rrdb la rr db cine nu a avut cumparat dela taxi item full sau puncte oricum nu va primi nimic inapoi.....si oricum sa mai discutat de asta si propunerea a fost neaprobata.....


    in numele echipei taximu va urez distractie placuta in continuare Very Happy
    Beleaua
    Beleaua
    Membru de top
    Membru de top


    masculin
    Numarul mesajelor : 525
    Varsta : 35
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Beleaua Sam Feb 23, 2008 10:40 am

    despre 1 si 4 cred ca au mai fost vreo 20 de posturi......tu crezi ca daca o sa primeasca lumea set +13+lk+dd+Dsr+Ref+hp o sa se simta diferenta???? e fix ca un set full max mana si increase zen nu fac absolut nimic la PvP. deci degeaba.
    sa se scada xp ar fi o idee buna de mult vreau asta Very Happy e prea usor sa dai rr ...eu as avea o propunere de 700-800xp
    Ðîåbºlîk
    Ðîåbºlîk
    Profesor TaxiMu
    Profesor TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1233
    Varsta : 31
    Localizare : Pitesti
    Respectarea regulilor : Cateva propuneri 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Ðîåbºlîk Sam Feb 23, 2008 11:47 am

    Aspirit poti face categoria aia.
    Alex13
    Alex13
    Membru TaxiMu
    Membru TaxiMu


    Numarul mesajelor : 60
    Data de inscriere : 05/02/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Alex13 Joi Feb 28, 2008 11:03 am

    Scaderea exprientei e o ideie buna chiar foarte buna , dar odata cu scaderea experientei sa se scada si dropul , si sa se faca in asa fel incat jewlurile sa devina importante la trade ... sa fie o moneda de schimb ca acuma nu exista asa ceva
    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Aspirit Joi Feb 28, 2008 1:30 pm

    Adevarat. Sa se scada dropu la 60-70% zic eu!
    Beleaua
    Beleaua
    Membru de top
    Membru de top


    masculin
    Numarul mesajelor : 525
    Varsta : 35
    Data de inscriere : 11/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Beleaua Joi Feb 28, 2008 2:17 pm

    si sa nu mai fie in crywolf shop cu jwl Smile
    Sharck
    Sharck
    The Water Legend
    The Water Legend


    masculin
    Numarul mesajelor : 1967
    Varsta : 38
    Localizare : Lipova - Jud. Arad
    Data de inscriere : 09/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Sharck Joi Feb 28, 2008 2:26 pm

    sa nu mai fie de loc shop cu jewel, doar cu creation pt zen si trade-ul sa se poata baza doar pe jwl, ce zice-ti? Very Happy
    StrongBK
    StrongBK
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 2630
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara ™
    Data de inscriere : 13/01/2008

    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de StrongBK Lun Mar 03, 2008 1:56 pm

    Asa este si pe alte servere...Si ar fi bine ca Si FENRIR/PET sa nu mai fie la cry sau cine stie unde...Sa fie 200 de SOUL un fenrir cu plasma , Si soulurile sa nu pot fi cumparate de la SHOP! Ar fi chiar marfa...
    redu
    redu
    Nou venit
    Nou venit


    masculin
    Numarul mesajelor : 8
    Varsta : 48
    Localizare : moldova noua
    Data de inscriere : 29/04/2008

    Cateva propuneri Empty sa-mi dau si eu cu parerea....

    Mesaj Scris de redu Dum Mai 04, 2008 2:31 am

    in legatura cu serverele {PVP,non-PVP} eu cred ca daca e ca pe globalmu cu servere PVP platite pe care poti intra cu taxa ar ajuta serverul Taxi sa stabileasca taxa lunara,care au avut ocazia sa joace global stiu la ce ma refer in schimb daca ar fii dupa mine as da rr la db as pune exp undeva la 500 si as scoate jwl-s din shopuri ,pe langa toate astea as pune 3-4 admini principali care sa joace des si sa suprawvegheze activitatea celorlalti admini cu drept de "suspend admin" cand am jucat prima oara mu acu cativa ani era un server de retea cu exp de 25x si credeti-ma ca cel care a ajuns primul la rr dupa o perioada lunga de timp chiar sa bucurat de asta (cand a facut lvl 350 la cat era rr a dat de baut la toata sala de net =)) nu zic acum sa se faca atat xp dar... sa ai pentru ce sa lupti un motiv mai tare ar fi frumos. cam atat...

    Continut sponsorizat


    Cateva propuneri Empty Re: Cateva propuneri

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 8:40 am