TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+11
StreetKing
Sc4R3D^
Akasuna no Sasori
T 3 R M | N 4 7 0 R
TAXIMAN
Cladya
Sagun
mihai91
NasTy
Gabryel.S
000000
15 participan?i

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    000000
    000000
    Player TaxiMu
    Player TaxiMu


    Numarul mesajelor : 39
    Data de inscriere : 07/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de 000000 Lun Noi 24, 2008 6:26 pm

    sincer nu puteti face ceva ca sa se rezolve problema speedurilor,pathurilor etc..ajtept comentarii si raspunsuri Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Fdgdfgdvm7
    Gabryel.S
    Gabryel.S
    Membru TaxiMu
    Membru TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 61
    Varsta : 34
    Localizare : Vaslui
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 7510
    Data de inscriere : 21/11/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Gabryel.S Lun Noi 24, 2008 6:30 pm

    Eu zik ca ar fi bn sa se aleaga vreo 3 oameni care sa se ocupe in special de asta ,sa prinda codati,tre sa fie cineva care se pricepe



    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Gabpj8
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Vizitato Mar Noi 25, 2008 7:01 pm

    Numele topicului nu este intocmai buna. Bine inteles ca nu este corect. Chestia cu "3 oameni pentru gairea asa zisilor Hackeri" spune-ti o modalitate buna , si poate o vom aplica.
    NasTy
    NasTy
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 243
    Varsta : 36
    Localizare : Bucharest
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 29/08/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de NasTy Mar Noi 25, 2008 9:52 pm

    Oricum sa trecut prea mult masura , sunt din ce in ce mai multi si sincer prin chestia asta srv pierde playeri ..nu mi se pare corect si asta e logic ! alti s-au chinuit cu seturi si arme full etc..si vin uni cu "dezbracati" si te bat in ultimu hal . sper sa se ia masuri , sunt deja cativa admini care stiu de situatia asta si cand vb cu ei imi ziceau "ca nu au dovezi " , dovada e la fata locului...sper sa se gaseasca o rezolvare . pacat de server ca era linistit inainte ! Salut si bafta in continuare !
    mihai91
    mihai91
    Admin Counter Strike
    Admin Counter Strike


    masculin
    Numarul mesajelor : 126
    Varsta : 32
    Data de inscriere : 27/01/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de mihai91 Mier Noi 26, 2008 4:30 pm

    s-a auzit si aici de hack ?? pacat ......
    Sagun
    Sagun
    Junior
    Junior


    masculin
    Numarul mesajelor : 21
    Varsta : 43
    Localizare : VECINU LU TAXIMAN
    Data de inscriere : 06/07/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Sagun Joi Noi 27, 2008 12:18 am

    chiar nu este corect asa ceva uni sa se chinuie si alti sa ia usor e stiu cu e ca si mie mia fost spart contul odata si lam vazut cum umbla ala cu caracteru meu :( trebuie facut ceva bft sper sa gasiti un mon de a rezolva problema
    000000
    000000
    Player TaxiMu
    Player TaxiMu


    Numarul mesajelor : 39
    Data de inscriere : 07/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de 000000 Mier Dec 03, 2008 2:09 pm

    chiar nush...tre sa vina si taximan sa vada aceste plangeri si sa faca in asa fel sa o rezolve...Uitati ideea mea:Taxi ar trebui sa puna ceva la server..acolo unde te loghezi sa intri in joc..iar cei care au in joc asa zisele "HAKURI" sa le dea disconnect automat...alta idee nu am momentan;)Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Mb50uv
    Cladya
    Cladya
    Asistent MU
    Asistent MU


    feminin
    Numarul mesajelor : 103
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara™
    Data de inscriere : 04/11/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Cladya Mier Dec 03, 2008 7:10 pm

    000000 a scris:chiar nush...tre sa vina si taximan sa vada aceste plangeri si sa faca in asa fel sa o rezolve...Uitati ideea mea:Taxi ar trebui sa puna ceva la server..acolo unde te loghezi sa intri in joc..iar cei care au in joc asa zisele "HAKURI" sa le dea disconnect automat...alta idee nu am momentan;)Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Mb50uv



    Da si sti u ce program ar fi acela ???
    Eu nu stiu sa existe si daka ar fi putut credeti ca nu ar fi facut ??? ceuameni ceuameni ceuameni mai bine ai spune u despre ce program auzi anti-hack hmmmmm


    Si nici mie numi place ca is codati si ca nu pot dovedi asta doar sti ca nici nu am mai pra intrat pe server din cauza asta cry2 Axe dar asta este sa speram ca o sa se sature si sai prindem in flagrant Very Happy dumbells


    Sa speram ca o sa gasim o solutie ......
    TAXIMAN
    TAXIMAN
    Fondator TaxiMu
    Fondator TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 1133
    Varsta : 51
    Localizare : IASI
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 08/01/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de TAXIMAN Mier Dec 03, 2008 7:39 pm

    Am sa incerc sa caut o solutie!
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Vizitato Mier Dec 03, 2008 7:46 pm

    Faza e ca se si fac multe confuzii...Sunt multe smecherii legale pe taximu...sunt mici secrete , care te fac mai bun , care sunt si in shopuri , si in webshop...nu multi stiu de chestia asta in taximu...
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 31
    Localizare : Targu Mures/Dambu Pietros
    Data de inscriere : 02/06/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de T 3 R M | N 4 7 0 R Mier Dec 03, 2008 8:56 pm

    Strica tot farmecul jocului si pe cs ar fi fain daca nar fi codati ceuameni
    Akasuna no Sasori
    Akasuna no Sasori
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    Numarul mesajelor : 226
    Data de inscriere : 01/10/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Akasuna no Sasori Mier Dec 03, 2008 10:02 pm

    Sunt multe smecherii legale pe taximu...sunt mici secrete , care te fac mai bun , care sunt si in shopuri , si in webshop...nu multi stiu de chestia asta in taximu...

    Da, de exemplu cand eu foloseam reteta mea secreta de potiuni si alte iteme, invingeam destui jucatori si chiar eram numit "codat" desi sincer nu as fi in stare sa instalez un cod macar. Neutral

    E limpede ca nu e vorba de Speed Hack din doua motive: primul, din cate am inteles, mare parte din "speed hackeri" primesc disconnect dupa prima lovitura; al doilea, adminii cer/ar trebui sa ceara printuri cum am facut eu in cazul ERROR.

    Singura propunere pe care as avea-o eu este ca in cazul in care mai multi oameni care au o reputatie ca si "greii" PK-ului se plang ca sunt invinsi cu usurinta de Xulescu, acesta sa fie supravegheat in timpul PK-ului si... Sa se faca o regula cu suspectarea de hack/cod => adminul poate da un numar mai mic de zile in cazul in care este aproape evident ca respectivul are cod.

    Stiti, nu vad cum ar putea fi postate dovezi asa ca... asta incurajeaza tot mai multi oameni sa foloseasca diverse ilegalitati si...
    Ei bine, cer sa se faca o regula (insa unul sau mai multi admini sa supravegheze respectivul), sa zicem primul avertisment 3 zile, iar la al doilea... mai mult
    Sc4R3D^
    Sc4R3D^
    Membru Senior
    Membru Senior


    masculin
    Numarul mesajelor : 180
    Varsta : 29
    Localizare : Acasa
    Data de inscriere : 10/02/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Sc4R3D^ Sam Dec 06, 2008 7:45 pm

    pentru cs asi avea sugestia antihackului VAC
    StreetKing
    StreetKing
    GameMaster TaxiMu
    GameMaster TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 409
    Varsta : 37
    Localizare : Deva
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 28/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de StreetKing Mier Dec 17, 2008 5:41 pm

    pana acum nu am putut prinde numai pe cei cu Speed Hack. si la aia ce le cer print incep repede sa dea switch si sa intre pe jocul normal si vin cu pretexte ca au luat disconnect sau ca au uitat sa faca print, am patit chestii din astea. si dupa ce il postez ca nu da print, vine alt admin mai mare in grad decat mine si zice ca nu pot sa ii dau ban fara print si uite asa scapa fara nimic. acum mai nou saptamana asta am vazut pe foarte multi care folosesc un 2 hack-uri si anume: 90% miss - de te bati cu el 10 minute incontinuu si ii dai numai miss, si patchul de reflect care daca incerci sa il omori iti ia din viata un procent foarte mare si el iti mai da 3-4 twist si mori. nu stiu ce sa mai zic despre acesti codati si nici nu ii pot prinde nicicum pentru ca nu arata nimic in printuri. toti cei care joaca corect au inceput sa isi schimbe serverul pentru ca nu avem ce face cu acei "codati" bye
    avatar
    Dr4g0N
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 284
    Varsta : 115
    Data de inscriere : 27/06/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Dr4g0N Mier Dec 17, 2008 5:48 pm

    in fiecare zi vad cate 1 care foloseste speed gear prin faptul ca omoara 1 in 2 sec. yo zic ca nu ar mai trebui sai spui sa faca print direct ban prin filtru IP ar fii cel mai bine pt ca el zice eh am luat ban pe un caracter cat e sa mai fac unul cei pe care iam vazut dupa parerea mea ca au speed sunt:Smecheru.ERROR,LordDurexx,Voltron,Cosminutz(park asa il chema),FrancezBk,Leuu,Gagicaru,Xxaz...... si poate or mai fi ceuameni

    ex de a afla playeri cu speed:

    daca e adevarat dupa cum zice dopu ca trebuie sa stai 30 de min pe mu ca sa pui speedul http://img511.imageshack.us/my.php?image=screen120316010001vh3.jpg
    daca un admin vede ca un player e suspect ii da d/c si apoi il pune sa se bata iar daca nu se bate tot la fel de bn ar insemna ca are speed zic yo
    AndreYutZuL
    AndreYutZuL
    Membru activ
    Membru activ


    masculin
    Numarul mesajelor : 109
    Varsta : 32
    Localizare : Undeva prin Bucuresti :D
    Data de inscriere : 14/11/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de AndreYutZuL Mier Dec 17, 2008 6:13 pm

    exista program se numeste speed gear s mereu foloseste cate unul ...Leuu 100 % are asa ceva . Nu are cum sa nu aiba da 5 in el si el din 2 twisting iy omoara pe toti .
    StreetKing
    StreetKing
    GameMaster TaxiMu
    GameMaster TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 409
    Varsta : 37
    Localizare : Deva
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 28/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de StreetKing Mier Dec 17, 2008 6:16 pm

    eu nu ma prea pricep la hack-uri sau programe de genul.... dar am auzit pe multi ca au 2 foldere cu MU: unul cu speed si altul fara. si eu cand cer print el iasa repede sub pretextul: "sry am luat disconnect" iti fac acum printul.....din cate am inteles nu trebuie sa stai jumatate de ora sa ti se activeze speed-ul(sau poate sunt mai multe programe)
    avatar
    Dr4g0N
    Silver Member TaxiMu
    Silver Member TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 284
    Varsta : 115
    Data de inscriere : 27/06/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Dr4g0N Mier Dec 17, 2008 6:22 pm

    asa a zis dopu si stim ca el foloseste speed .acum poate este speed care nu trebuie sa astepti
    r0obY
    r0obY
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1302
    Varsta : 29
    Localizare : Craiova
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 21/10/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de r0obY Mar Dec 30, 2008 5:45 pm

    Poftim domnul dopu uite k eu nu am cod
    PRINT 1 -- Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Screen12_30-17_37-0000

    PRINT 2 -- Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Screen12_30-17_39-0001

    Scuze dak nu am psotat unde trebuie dar el a zis sa postez aici..nu imi dati Warn
    Dopu
    Dopu
    Admin Counter Strike
    Admin Counter Strike


    masculin
    Numarul mesajelor : 721
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 15/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Dopu Mar Dec 30, 2008 5:47 pm

    Serios baiete te inseli...asupra mea cu hack...eu nu folosesc ..si vreau sai prind pe cei cu hack..ca mi se pare mie ca nici un Admin nu mai se ocupa de aceste probleme..uite ca eu ma ocup.. Deci dupa cum se vede Lighting ai scapat...deci nu ai hack..Multumesc ca ai avut curajul sa colaborezi...


    Ultima editare efectuata de catre dopu in Mar Dec 30, 2008 5:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : ...)
    r0obY
    r0obY
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1302
    Varsta : 29
    Localizare : Craiova
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 21/10/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de r0obY Mar Dec 30, 2008 5:48 pm

    deci dopu esti multumit? vezi k nu am hack?
    Dopu
    Dopu
    Admin Counter Strike
    Admin Counter Strike


    masculin
    Numarul mesajelor : 721
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 10010
    Data de inscriere : 15/09/2008

    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Dopu Joi Ian 01, 2009 4:46 pm

    [img]Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 2f0ewlx[/img]
    [img]Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 2q2j0o9[/img]
    [img]Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 103u8g6[/img]
    [img]Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? 2prb77d[/img]

    Deci uitativa si voi oamenii buni...am facut war cu el...din 18 ture..numa el a castigat...cum ma omora si apaream direct dintr-o bucata eram mort...daca era sa nu aibe ceva hack il omoram si eu...dar e prea de tot...stiu sa joc stiu sa fac PK ca nu joc de azi de maine MU....va rog foarte frumos luatii masurii....
    PS: Gorule fami rost de un program pt hack...sa prind hackerii ca nu mai suport...Multumesc !! lol!


    Ultima editare efectuata de catre dopu in Joi Ian 01, 2009 5:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : .....)

    Continut sponsorizat


    Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri? Empty Re: Vi se pare corect folosirea hackrilor de catre playeri?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 1:14 am