TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


3 participan?i

    Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Tsukasa
    Tsukasa
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    Numarul mesajelor : 767
    Varsta : 41
    Respectarea regulilor : Steam Updata ( probleme noi in cs ) 10010
    Data de inscriere : 09/08/2008

    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de Tsukasa Sam Oct 25, 2008 5:59 pm

    Aveti mereu problema aceasta ?
    This server is using an older protocol ( 47 ) than your client ( 48 ). If you believe this server is outdated, you can contact the server administrator at (no email address specified)

    Cei de la steam, au facut un nou update, despre care am scris aici. Am sa va povestesc putin despre ce stim si ce urmeaza.

    La acest moment, serverele actuale se impart in 2 categorii:

    1. Serverele STEAM ONLY - cele care accepta doar jucatorii cu jocul original (cumparat).
    2. Serverele NOSTEAM - cele care accepta doar jucatorii cu NOSTEAM (cei cu STEAM nu vor putea intra).

    Deci ori STEAM ori NOSTEAM. Ambele nu.

    Se lucreaza (nu de noi) la 2 lucruri (IN VIITOR). Engine pentru SERVER si engine pentru CS NOSTEAM. Ceea ce inseamna ca va mai aparea o categorie:

    3. Serverele NOSTEAM care accepta si jucatorii cu STEAM. Acesta se pare ca nu va aparea prea curand, deoarece este destul de dificil de realizat asa ceva.

    CS NOSTEAM o sa apara mai repede, insa nu recomandam sa-l descarcati deoarece exista o posibilitate foarte mare sa nu puteti juca cu el nicaieri.

    Deci, ACUM, o sa existe doar 2 tipuri de servere: CELE CARE ACCEPTA DOAR STEAM si CELE CARE ACCEPTA DOAR NOSTEAM. Altfel spus, cei cu servere NOSTEAM vor trebui sa aleaga daca raman cu el NOSTEAM unde vor putea intra doar cei care folosesc NOSTEAM sau il fac STEAM ONLY unde vor putea intra doar cei cu STEAM ORIGINAL.

    Un server, se va putea incadra DOAR INTR-O SINGURA CATEGORIE DIN CELE 2 ENUMERATE MAI SUS. Cand apare si categoria 3, atunci totul va putea reveni la normal (adica cum este acum - servere nosteam care accepta si steam).

    Ce trebuie sa faca cei care au deja servere ?

    Dupa cum am spus mai sus, trebuie sa ALEGETI, daca doriti sa faceti serverul STEAM ONLY sau NOSTEAM si il faceti.

    ---UPDATE:

    Cei care doriti sa faceti serverul STEAM ONLY si sunteti pe LINUX folositi urmatoarea comanda

    /steam -command update -game cstrike -dir . -verify_all

    (la "C:\HLDS" inlocuiti cu partitia si folderul unde se afla serverul)

    Pentru WINDOWS puteti descarca de aici un server STEAM ONLY facut de

    Sau folositi urmatoare comanda din run>cmd:

    hldsupdatetool -command update -game cstrike -dir c:\HLDS -verify_all

    Iar pentru NOSTEAM, pe WINDOWS, a facut Shocker un swds.dll.

    Ce trebuie sa faca cei care au jocul NOSTEAM ?

    Sfatul meu: SA-SI CUMPERE STEAM. Daca nu, o sa trebuiasca sa caute servere nosteam, care banuiesc eu ca se vor imputina, deoarece ownerii o sa prefere STEAM ONLY

    Ce trebuie sa faca cei cu STEAM ?

    Nimic.

    Si inca o explicatie mai pe scurt si la obiect:

    Daca ai steam acuma nu mai poti intra decat pe servere steam-only. Pe partea de server, serverele nu mai pot fi mixte, ori steam-only ori valve-only (nosteam).

    Sper ca am explicat destul de bine, pe masura ce vom afla mai multe detalii si noutati, o sa updatam acest topic.
    Anonymous
    Vizitato
    Vizitator


    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de Vizitato Sam Oct 25, 2008 6:03 pm

    Cei de la valve au spus ca in maxim 2-3 zile situatia se va reemedia.

    Vom vedea Very Happy
    Tsukasa
    Tsukasa
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    Numarul mesajelor : 767
    Varsta : 41
    Respectarea regulilor : Steam Updata ( probleme noi in cs ) 10010
    Data de inscriere : 09/08/2008

    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de Tsukasa Sam Oct 25, 2008 6:33 pm

    Am si zis ca voi edita in caz de vor aparea noutati ... nu este oficial Very Happy
    CoCa-C0La
    CoCa-C0La
    Banned
    Banned


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 26/10/2008

    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de CoCa-C0La Mier Oct 29, 2008 12:01 pm

    misto tsukasa Very Happy ca mie nu imi mergea steam Very Happy thx Bft
    ArMaNy
    ArMaNy
    Nou venit
    Nou venit


    Numarul mesajelor : 9
    Respectarea regulilor : Steam Updata ( probleme noi in cs ) 5010
    Data de inscriere : 08/11/2008

    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de ArMaNy Dum Noi 16, 2008 12:56 am

    @ Tsukasa dupa ce da`i "copy"-"paste" la un totorial care nu este facut de tine,macar ai respectul sa spui "sursa" de unde lai luat.Eu stiu de unde este acest tutorial,dar nu pot da site findca (se considera reclama cred.. si iau ban).. insa nu e prea frumos sa "furi" munca altuia.

    Bafta
    Tsukasa
    Tsukasa
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    Numarul mesajelor : 767
    Varsta : 41
    Respectarea regulilor : Steam Updata ( probleme noi in cs ) 10010
    Data de inscriere : 09/08/2008

    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de Tsukasa Dum Noi 16, 2008 8:14 am

    ArMaNy a scris:@ Tsukasa dupa ce da`i "copy"-"paste" la un totorial care nu este facut de tine,macar ai respectul sa spui "sursa" de unde lai luat.Eu stiu de unde este acest tutorial,dar nu pot da site findca (se considera reclama cred.. si iau ban).. insa nu e prea frumos sa "furi" munca altuia.

    Bafta

    Intradevar am uitat sa pun sursa a fost inspirat de undeva recunosc dar am si adus putine modificari la el .. adica noutati ca nu era asa actual .... nu am vrut sa fur dar am uitat pur si simplu sa pun sursa

    Continut sponsorizat


    Steam Updata ( probleme noi in cs ) Empty Re: Steam Updata ( probleme noi in cs )

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 5:02 am