TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


5 participan?i

    La revedere

    Aspirit
    Aspirit
    Lord of the SpiriTs
    Lord of the SpiriTs


    masculin
    Numarul mesajelor : 640
    Varsta : 31
    Localizare : Bucuresti
    Data de inscriere : 11/01/2008

    La revedere Empty La revedere

    Mesaj Scris de Aspirit Joi Aug 21, 2008 2:05 pm

    Well, dupa ceva timp .. de .. stiti voi .. jucat pe aici, administrat la forum, in joc, chestii, trebuie sa imi iau si eu odata si odata la revedere. Nu scapati voi asa usor de mine, daca nu era treaba cu Sgc. Si acum, o sa spun totul de la cap la coada, ca sa vedeti si voi, cum a fost.
    Deci, eu sunt pe acest server de 1 - 2, poate chiar 3 ani, am pierdut si sirul. In sederea mea aici, eu nu am luat niciodata vreun ban, nici macar un warn pe forum, sau in joc. Singurul ban care l-am luat pe admin, a fost cand NelyBk mi-a spart contul si a injurat de pe el, dar nu e vina mea, deci se pune ca si cum nu as fi fost eu.
    Astazi, m-am trezit bine, am plecat la serviciu, am venit. Si m-am uitat prin log-uri. Ce sa vedeti ? Sgc il debanase pe Night-Puma.
    Precum scrie si acolo la Cosul de Gunoi, in topic-ul cu avansarea mea, deciziile mele nu pot fi contestate decat de TAXIMAN. Si din cate tin eu minte, Sgc nu era TAXIMAN. Precum majoritatea stiti, Night-Puma a fost banat pentru ca il tot bana pe Grams, folosindu-se de moderator.
    Bun, din motivul ca a incalcat decizia mea, si mai spun odata, conform topic-ului cu avansarea, deciziile mele puteau fi contestate numai de TAXIMAN, cat si din alt motiv, ca stergea mesajele aiurea, am scos administratorul lui Sgc. Mai sunt si alte chestii. Si acum, o sa copiez cate ceva din log-urile forum-ului, sa vedeti si voi, cam ce face Sgc :
    Mier Aug 20, 2008 4:29 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre SpikeBoy
    Mier Aug 20, 2008 4:29 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre cubix
    Mier Aug 20, 2008 4:28 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Sagun
    Mier Aug 20, 2008 4:28 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Nightmare
    Mier Aug 20, 2008 4:28 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Hunt3rR
    Mier Aug 20, 2008 4:28 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre gAmEr
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Sharck
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre R4ku
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Goru
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre bitarg
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre mDzz
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre bitarg
    Mier Aug 20, 2008 4:27 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul 20 August server offline al forumului Anunturi officiale de catre Aks
    Mar Aug 19, 2008 9:45 pm Sgc Stergerea unui mesaj Stergerea mesajului in subiectul [vinery] [semn obscen] al forumului Plangeri de catre sobolanu
    Joi Aug 21, 2008 11:51 am Sgc Modificarea unui utilizator Utilizatorul Night-Puma a fost activat
    Lun Aug 18, 2008 7:22 pm Sgc Modificarea unui utilizator Utilizatorul NelyBk a fost activat

    Acestea sunt numai o parte din ceea ce a facut Sgc. Interesant, nu ? Stiam ca nu este voie ca sa stergi mesajele de pe forum. Nici chiar Diabolik nu o face. Si subliniez, asta este numai o parte.
    Interesant stiti ce este ? Ce a facut Sgc pt. administrator ? A fost activ, OK. A rezolvat plangeri, OK. Haideti sa ne uitam la Goru. Ce a facut Goru pt. administrator ? A rezolvat bug-uri, a facut multe chestii care au ajutat server-ul.

    Bun, sa revenim la sirul evenimentelor. Dupa ce i-am scos administratorul si l-am facut Moderator Global, la un timp dupa asta, cineva a injurat pe chat. L-am banat. Acel cineva era Ishido. Dupa un timp, vine Kenvelow, sau ceva in genul, si ii zice lui Sgc : Vrei sa iti zic cum te-a injurat Ishido ? Si injura pe chat. Bun, nu putea Kenvelow, sau cum o fi, sa ii spuna asta prin PM, sau prin PM pe chat ? Trebuia sa o spuna tare. L-am banat. Sgc dupa aia l-a debanat, pt. ca cica ii spusese lui Kenvelow ca nu il baneaza. Bine prietene, si regulamentul ? Nu se putea pe PM ? Si astfel, s-a ajung ca sa ma baneze Sgc pe mine fara motiv, pt. totdeauna. Atunci, am schimbat chat-ul, si l-am facut pe Sgc moderator. Deci, nu l-am banat, nu l-am injurat, nu l-am facut membru. L-am facut moderator.

    Dupa asta, vine Sgc, si incepe cu amenintarile. "Vezi diseara, ramai fara administrator", etc. La sfatul unui bun prieten, l-am sunat pe TAXIMAN.

    Il sun, ca sa imi spuna ca cine sunt eu, ca sa iau aceste decizii ? Ca Sgc este fix sub TAXIMAN, iar eu sunt sub Sgc. Bun prietene, ce a facut Sgc ca sa merite postul ? Cu ce a ajutat server-ul ? Cu acel " Cu stima si respect, Sgc " ? Pai, asta inseamna ca la fiecare mesaj, incep fiecare cuvant cu Caps, si la sfarsit imi fac si semnatura, si ajung Co-Fondator ? La naiba. Sunt altii acolo, care merita mult mai mult decat Sgc, care au facut extrem de multe pentru server.
    M-a intrebat TAXIMAN, de ce am schimbat chat-ul. Tin sa subliniez, ca TAXIMAN nu mai avea Main Owner. I-am zis toata povestea cu Kenvelow cat de scurt am putut, dar concis. Nu i-am zis ca Sgc m-a si amenintat.

    Ca si concluzie, TAXIMAN a spus ca diseara, cand va ajunge acasa, nici macar moderator pe forum nu voi mai avea. Mie nu prea mi se pare corect. In fine, el este fondatorul, decizia lui. Eu, inainte sa plec, astept pana diseara sa vad ce se va intampla. Am facut insa acest topic, ca sa vedeti totul clar si concis fara niciun fel de ascunzisuri. Daca diseara se va intampla ce a zis TAXIMAN, atunci am plecat. Cred ca, dupa acest timp, merit sa raman macar cu un Moderator Global.

    Mentionez : Dupa ce TAXIMAN mi-a dat vestea asta, puteam sa distrug forum-ul, sa distrug totul pe aici .. in fond, sunt administrator. Dar am ales sa nu o fac, dovedind astfel ca nu atat ma duce mintea.


    Ultima editare efectuata de catre AspiriT in Joi Aug 21, 2008 2:13 pm, editata de 1 ori
    Goru
    Goru
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3727
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Respectarea regulilor : La revedere 10010
    Data de inscriere : 01/05/2008

    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de Goru Joi Aug 21, 2008 2:11 pm

    Bun mie nu imi pasa eram de fata cand acei 2-3 useri injurau , eu si cu tine ii banam si Sgc ii debana. Neutral Diabolik daca vede chestia aia cu stersul mesajelor o sa faca urat. In fine , din cate am inteles si eu o sa fiu dat afara. Neutral O sa vedem ce o sa fie maine , sa traiesc pana atunci.

    LE: AspiriT si eu puteam face asa ceva , dar sunt mai inteligent si nu o sa fac / nu am facut-o si nu o voi face. Smile
    StrongBK
    StrongBK
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 2630
    Varsta : 35
    Localizare : Timisoara ™
    Data de inscriere : 13/01/2008

    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de StrongBK Joi Aug 21, 2008 2:33 pm

    Eu sper sa se Lamureasca Lucrurile si sa nu plece nimeni,Nu stiu ce sa intamplat Exact , dar daca este cum a zis AspiriT mi se pare o Decizie corecta, Pentru ca Taxi nu avea Timp sa se uite dupa Logouri,iar Aspirit trebuia sa ii Arate lu Taxi prima si prima data, pe taxi probabil la suparat ca ai schimbat Chatul....sper sa se lamureasca Lucrurile
    Sgc
    Sgc
    Administrator
    Administrator


    masculin
    Numarul mesajelor : 1064
    Varsta : 42
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : La revedere 10010
    Data de inscriere : 13/06/2008

    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de Sgc Joi Aug 21, 2008 3:19 pm

    Bine fie ca domniile voastre ramaneti toti impreuna renunt la tot e adevarat ca am facut acele chestii dar in limita bunului simt spre exemplu Night-Puma m-a rugat cum a putut mai bine si mai frumos sa il las sa posteze un topic pt a incerca sa rezolve cumva problema lui cu banul, dupa care l-am banat la loc.
    acela cu injuriile pe Chat mi-a aratat mie cum m-a injurat celalat dar i-am precizat ca pe PM dar o facuse si era prea tarziu mesajele sterse erau la topicul lui taxi mesaje care nu isi aveau rostul acolo de genu" ce primim in schimb ca serverul e offline " etc....
    eu zic asa ca sa fie bine pt toti : lasati-ma pe mine guest pe chat , simplu user pe forum si player simplu pe server , numai lasati-ma ca aici imi pierd si eu timpul si am f multi prieteni.
    Pe server am si eu poate peste 3 ani din care 2 ani de admin.
    Cat despre avansari doar TaxiMan stie ce am facut avansarea la Administarator forum e facuta de alti administaratori dupa plecarea lui BerlAden.

    Scuzele de rigoare tuturor.
    Goru
    Goru
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3727
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Respectarea regulilor : La revedere 10010
    Data de inscriere : 01/05/2008

    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de Goru Joi Aug 21, 2008 3:39 pm

    Am incheiat subiectul de mult Sgc , terminam acum ca se alege praful pe aici si nu am chef pentru 2 copii sa se termine 3 administratori , clar ? Ca si eu m-am certat cu Radu din cauza la 2 copii. Neutral
    inuyasha
    inuyasha
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 34
    Localizare : Demon World
    Data de inscriere : 09/01/2008

    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de inuyasha Joi Aug 21, 2008 8:36 pm

    ma scurt si la obiect...acum eu vorbesc.....sgc a skimbat ce a skimbat la anunturi oficiale din cauza mea...ca nu il lasam sa dea pe post servaru care era inlocuitor pentru...servaru de cs cat a fost ofline servaru si a trebuit sa modifice casa imi inchid eu gura...nu era nicaieri pus pe forum ca servaru a fost confirmat de catre taxi si ai tot banam pe aia care dadeau adresa..inclusiv pe r4ku...deci faza cu servar ofline de pe 20 e vina mea..teoretic..fiecare avem greselile noastre nu?nu e nimeni perfect nici eu ,nici aspiratu,nici gorule(probleme ma?) nici sgc...cheia e sa ne putem ierta acum terminati nu pleaca nimeni..si sa speram ca taxi nu face nimic ...iar sgc nu devi player...e adevarat eu nu prea raspund la lucriri si altele ca sunt destul de ocupat.am temperament scurt...sunt unele banuri care le dau care nu se pot dovedi..cum ar fi ale lui francezu....ok nu sunt eu cel mai bun admin da nici cel mai prost repet nu e nimeni perfect nici taxi nici nimeni asa CA SILENT..NU sunt nici cel mai intreg la minte recunosc..da pot gandi foarte limpede cand e nevoie si am partea mea matura dar nu imi place sa o arat...daca aveti probleme cu asta nu ma intereseaza

    ps: nu am folosit punctatile ca nu imi place gramatica si sunt paralel cu ea in unele cazuri Smile) am avut in a 8a.500 de absente..nu mai vb si de celelate clase Razz

    Continut sponsorizat


    La revedere Empty Re: La revedere

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 7:32 pm