TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


    [Tutorial] [Window mod & Full Screen Mod]

    Eusunt
    Eusunt
    Banned
    Banned


    masculin
    Numarul mesajelor : 328
    Varsta : 32
    Localizare : In Hell!
    Respectarea regulilor : [Tutorial] [Window mod & Full Screen Mod] 2510
    Data de inscriere : 25/04/2008

    [Tutorial] [Window mod & Full Screen Mod] Empty [Tutorial] [Window mod & Full Screen Mod]

    Mesaj Scris de Eusunt Mar Iul 22, 2008 12:27 am

    Deoarece am fost intrebat de mai multi jucatori de mu cum poti sa vb, sa faci si alte lucruri in timp ce te joci mu raspunsun meu e window mod...Window mod va permite sa minimalizati taximu in taskbar si sa puteti sa faceti si alte lucruri in timp ce va jucati mu

    Puteti activa window mod chiar din folderul dv unde aveti instalat taximu
    In folderul dv va fi un fisier numit _window_mode.reg (Ps : s-ar putea sa nu va apara si extensia .reg orcum este aceeasi chestie) dati dublu click pe fisier si vi se va deschide o mica "pagina" (Nu ma refer la browserrul dv de internet) Acolo va scrie : Are you shure you want to add the information in C:\ etc. In fine apasati pe optiunea Yes apoi iara vi se va deschide o noua "pagina" in care va scrie : Information in C:\ etc. has been successfully entered intro registry . Apoi apasati pe Ok
    Acum cand veti deschide servarul de mu va aparea normal dar dupa ce vati conectat la el se va vedea diferenta
    PS : Nu merge dak aveti deja taximu deschis si sperati sa il modifice pe loc
    Am auzit la cativa playeri k nu au acest fisier in folder si nu ii contrazic anumite fisiere se pierd pe drum cum sar zice dar pun eu un link aici de unde puteti downloada fisierul : WindowMod
    Ps : Fisierul trebuie sa fie pus in forlderul dv de taximu si acolo deschis

    Iar pentru Full screen mod mod se aplica exact ce e scris mai sus numa k fiseru se numeste _fullscreen_mode.reg ! In full screen mod nu puteti sa minimalizati taximu
    Cum nici pe acesta probabi nu o sa il aveti va dau eu link : FullscreenMod

      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 7:29 am