TaxiMu Forum

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

TaxiMu Forum


+4
StrongBK
Monster
Goru
BlackDragon
8 participan?i

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    avatar
    BlackDragon
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1377
    Varsta : 32
    Localizare : Hunedoara
    Data de inscriere : 09/01/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de BlackDragon Mar Iul 15, 2008 9:02 pm

    Pai singura cale ca sa reducem plangeriile ar fi :
    Reg. admin:
    -Adminul nu da/face party,ks sau insulta chiar daca el va fi insultat, daca este insultat sa dea d/c ori print pe forum cel ce nu respecta ban 50 zile.
    -Adminul trebuie sa fie on o data la 3 saptmani macar pe acc de mu, ori ban pana vine pe forum si spune ca sa reintors si ca nu va mai pleca neanuntat...daca se va mai repeta suspend admin pana la rr db.
    -Adminul nu trebuie sa aiba party la event sau sa deie d/c la plaiery in timpul eventului chiar daca injura, il va posta dupa event... nerespectarea acestei reguli = 30 zile suspend.
    -Adminul nu are voie sa deie ban fara print...Ban IP direct si la subiect + suspend admin 4 ever & all full itemes.
    -Adminul nu are voie sa foloseasca chatul adminilor numai pentru a spune ' sal sau ce mai faceti' , pentru asta sa se foloseasca /post , iar ptr asta la a 3 abatare sa se deie ban 10 zile.
    -Dupa rr db, adminul sa se poate recupera in 2-3 luni de la rr db...iar daca se poate o rugaminte ptr taximan cand e rr db sa-i contacteze.

    Reg. Playery:

    Ks Arena- Permis deoarece asa nu prea ai unde sa cresti...iar cei care ameninta cu ban ptr ks arena sa primeasca eu 20 zile.

    Pk Arena -Suspend 20 de zile I abatere
    II abatere - 50 zile suspend
    III abatere- 60 zile suspend

    Injuraturi, insulte:
    Insultele cum ar fi dute draq sau no-ob sa fie acceptate...nu su nt mare lucru
    Injuraturi:
    I abatere - 30 zile suspend
    II abatere-60 zile suspend
    III abatere- 90 zile suspend
    Prinutrile trebuie facute cu f4 la maxim, altfel ban 5 zile pe forum si 2 pe character. iar daca playerul care a luat ban si stie ca a fost provocat are 3 zile sa puna print altfel degeaba se plange.

    Trade & Furturi.
    Fiecare face ce vrea cu itemele lui... nu e treaba altcuvia deoarece sunt ale lui si numa ale lui, daca are vreun print cu cn la jefuit sal puna iar atunci se vor lua masuri.

    Hack:
    Hack cum ar fi Guardian Patch (atack in orash) sa fie permise dar folosite moderat... la 3 abateri sa primeasca 5 zile suspend.
    Alte Hack, mupie,trade hack etc etc. sa fie banate ip sau pe clasa.

    Amenintari la adresa sv:
    Suspendat din prima cu ban Ip.

    Pedepsele ar trebuie sa fie cum am spus eu ( mari ) deoarece asa iau ban 5 zile si dupa ce expirta banu am alt character full , si gata mi-am terminat treaba Smile) .

    Reg. Admin forum :
    Sa nu aiba voie sa spuna ca e forumul lui de ex. , nu vreau cearta pe forumu meu si tot asa...Pedeapsa de 20 zile suspend
    Sa fie un exemplu pe forum, nu sa steie la numaratoarea de la 1 la 32.767...daca nu e sa fie suspendat 10 zile
    Sa fie atent la fiecare player, fara certuri, injuraturi...daca adminul continua cearta sa i se suspende acc pe forum 20 zile.
    Goru
    Goru
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3727
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Respectarea regulilor : [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) 10010
    Data de inscriere : 01/05/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de Goru Mar Iul 15, 2008 9:16 pm

    Sincer nu este vorba de duritatea regulamentului , ci de nesimtirea si prostia unora care incalca regulamentul si cea mai grava pedeapsa este un ban amarat pe un caracter. Daca facem asa ceva cu pedepsele mai mari oricum o sa ia ban si majoritatea sunt la a doua abatere + ca in regulament este precizat suspend minim 5 zile pentru PK Arena de exemplu deci pot da si 6 , 7 , 8 , 9 , 10 zile fara sa patesc nimic. Pentru limbaj acelasi lucru. Pentru aceste patchuri pe care voi le numiti "hackuri" permanent. Dar alea nu sunt hackuri , sun patchuri. Spre exemplu: patchul pentru a zbura prin oras modifica niste chestii prin data world , iar patchul pentru SpeedHack modifica cate ceva prin player.bmd si numai cazi cand da cineva in tine. Iei damage dar poti da continuu fara probleme. Oricum sunt de parere ca regulamentul adminilor este destul de bun si nu trebuie modificat cine stie ce in el. Regulamentul playerilor este bine de asemea si el si nu necesita mari imbunatatiri. Tu pe scurt prin aceasta propunere doresti marirea pedepselor , dar ce rost are ? Regulamentul tot va fi incalcat pentru ca majoritatea playerilor nu au nici buletin , ce sa mai zic de experienta de viata sau minte. Pe scurt se duc de pomana acasa si cand iau ban isi pun parintii sa il sune pe TAXIMAN sa scoata banul si alte prostii deastea. Dezaster este genul de copil care face asa ceva si anonim ala care cica sterge serverul. La persoane de genul le-as filtra IP-ul indifirent cat dureaza pentru a scapa lumea de oameni de genul. Fara sa ma mai abat de la subiect sunt de acord cu marirea pedepselor pentru banuri. Poate asa se mai invata si ei ca nu e bine sa incalci regulamentul. Ei se bazeaza pe faptul ca daca face un PK Arena acum primeste doar 5 zile. Dar nu este obligatoriu. Poate sa primeasca si mai mult. O sa vedem ce parere au si ceilalti Administratori: BerlAdeN , Sharck , Diabolik , AspiriT si desigur TAXIMAN.
    Monster
    Monster
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 1041
    Varsta : 34
    Localizare : wherever in afterworld
    Respectarea regulilor : [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) 7510
    Data de inscriere : 06/06/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de Monster Mar Iul 15, 2008 9:57 pm

    eu cred ca e bun regulamentul si asa chiar se vor reduce plangerile

    PS: cu toate ca nimeni nu mia cerut parerea...



    Asa si atunci de ce postezi?
    StrongBK
    StrongBK
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 2630
    Varsta : 36
    Localizare : Timisoara ™
    Data de inscriere : 13/01/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de StrongBK Mar Iul 15, 2008 10:32 pm

    Mie regulamentul actual mi se pare bun si nu inteleg de ce ar trbui altul, admini care nu respecta regulamentul sunt pedepsiti ca atare si nu mi se pare corect ca un plaier sa vina cu un nou regulament pentru Admini, invers ar fi alceva, parerea mea Razz
    GioVanY
    GioVanY
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3181
    Varsta : 32
    Localizare : Oradea
    Respectarea regulilor : [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) 10010
    Data de inscriere : 08/04/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de GioVanY Mar Iul 15, 2008 10:34 pm

    Deci nenea hiei nici nu mai joaca pe server de nuj cat timp...eu unul nu l-am mai vazut,iar pe forum din an in Pasti.

    Vorba lui Strong e bun regulamentul actual,iar cel scris de la hiei e unul copiat:)
    PyRo
    PyRo
    Player TaxiMu
    Player TaxiMu


    masculin
    Numarul mesajelor : 34
    Varsta : 33
    Localizare : Acasa
    Data de inscriere : 08/07/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de PyRo Mar Iul 15, 2008 11:06 pm

    Injuraturi, insulte:
    Insultele cum ar fi dute draq sau no-ob sa fie acceptate...nu su nt mare lucru
    Injuraturi:
    I abatere - 30 zile suspend

    adica daca zic ***** iau 30 zile ???
    Sgc
    Sgc
    Administrator
    Administrator


    masculin
    Numarul mesajelor : 1064
    Varsta : 42
    Localizare : Timisoara
    Respectarea regulilor : [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) 10010
    Data de inscriere : 13/06/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de Sgc Mier Iul 16, 2008 6:57 am

    1 ) : Nu scrii nici macar Romaneste (asta o fac multi)
    2 ) : De cand faci tu regulamente pe TaxiMu
    3 ) : Acest regulament de pe ce webSite este copiat
    4 ) : Cei nesimsiti incalca orice fel de regulament
    5 ) : Cu cea ce propui tu e total un haos
    6 ) : Ala nu e regulament este bataie de joc
    7 ) : Actualul regulament este perfect asa cum este
    8 ) : Multe din ce spui tu sunt si la ora actuala la noi

    Concluzie:NU SE ACCEPTA (cel putin din partea mea NU)
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    T 3 R M | N 4 7 0 R
    TAXIMANIAC
    TAXIMANIAC


    masculin
    Numarul mesajelor : 952
    Varsta : 31
    Localizare : Targu Mures/Dambu Pietros
    Data de inscriere : 02/06/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de T 3 R M | N 4 7 0 R Joi Iul 17, 2008 1:48 pm

    Si Din Partea Mea Nu!
    Goru
    Goru
    Membru SUPREM
    Membru SUPREM


    masculin
    Numarul mesajelor : 3727
    Varsta : 32
    Localizare : Bucuresti
    Respectarea regulilor : [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) 10010
    Data de inscriere : 01/05/2008

    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de Goru Joi Iul 17, 2008 1:48 pm

    Respins.

    Closed !

    Continut sponsorizat


    [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.) Empty Re: [Propune Regulament ptr Amdini & Playery.)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Sept 22, 2024 5:37 am